مطلب ارسالی ازMarzyeh

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

امکانات وب

Powered by WebGozar

آرشیو مطالب

برچسب ها

حفظ زیبایی ساختمان‌ها با سنگ‌های طبیعی فرآوری شده با نانو توسط محققان ایرانی

به نقل از بنانیوز

محققان یکشرکت دانش بنیان در اصفهان موفق به فرآوری سنگ‌های طبیعی با فناوری نانو با تواناییاصلاح نواقص ذاتی سنگ‌های طبیعی شدند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) فرهاد معاجزی، مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان در گفت‌وگو با ایسنا ضمن بیان این کهاجرای طرح فناوری نانو بر روی سنگ‌های طبیعی برای اولین بار در دنیا به دست محققاناین شرکت صورت گرفته است گفت: سنگ‌های طبیعی هر کدام معایب ذاتی دارند که در اینطرح، فرآوری کردن سنگ با فناوری نانو علاوه بر بهبود این نواقص ذاتی سبب افزایشکیفیت و ماندگاری سنگ نیز شده است.

وی گفت: سنگ‌های فرآوری شده با فناورینانو، ضد لک، ضد آب، آنتی باکتریال، ضد سایش، ضد قارچ و ترک خوردگی هستند. همچنینزیبایی و طراوت سنگ با گذشت زمان حفظ می‌شود.

وی با بیان این که طی پنجمرحله، نانومواد توسط دستگاه نانوسنگ بر روی سنگ‌های طبیعی اعمال می‌شود، خاطرنشانکرد: در مرحله اول، سنگ در دستگاه تمیز می‌شود. در مرحله دوم سنگ پیش گرم و خشک شدهو در مرحله سوم نانومواد که ترکیبی از نانو ذرات متفاوت‌اند به سنگ اعمال می‌شود. در مرحله چهارم، سنگ در دو درجه دمایی متفاوت خشک و سنگ فرآوری شده با نانوموادآماده و در مرحله آخر برش داده می‌شود.

به گفته این محقق، به دلیل ایجادخواص متفاوت در سنگ‌های طبیعی و همچنین با توجه به تفاوت ساختار سنگ‌ها‌ی مختلف،ترکیب نانومواد متفاوت که در این شرکت تولید شده‌اند بر روی سنگ‌های طبیعی اعمالمی‌شود.

معاجزی در پایان در خصوص موارد استفاده از این سنگ‌های فرآوری شده تصریح کرد: این سنگ‌ها در تمام مکان‌هایی که از سنگ استفاده می‌شود خصوصابیمارستان‌ها، ساختمان‌ها و آشپزخانه‌ها قابل استفاده هستند.

نویسنده : حکمتی بازدید : 306 تاريخ : پنجشنبه 5 بهمن 1391 ساعت: 17:14
برچسب‌ها :
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123